• Ul. Waryńskiego 6, Radom

Okulary dla dzieci MiYOSMART HOYA

Okulary dla dzieci MiYOSMART HOYA

SALON OPTYCZNY NAOKU OPTYK

ZATRZYMAJ KRÓTKOWZROCZNOŚĆ DZIECKA
OKULARY MiYOSMART

Specjalizujemy się w leczeniu krótkowzroczności u dzieci, za pomocą okularów MiYOSMART. Prowadzimy również nadwzroczność i doradzamy w wyborze rozwiązań dedykowanych dla dzieci.

DUŻY WYBÓR OPRAW dla dzieci

Wiemy co jest modne i aktualnie podoba się dzieciom i młodzieży oraz jak dopasować oprawę pod okulary MiYOSMART. Niezniszczalne zawiasy, czy dobre dopasowanie zauszników to nasze złote standardy.

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA

Wszytskie dzieci, które są pod opieką naszej kliniki i używają okularów MiYOSMART mają spektakularne rezultaty już po roku użytkowania, u 99% z nich wada nie wzrosła.

MiYOSMART PRZECIWSŁONECZNE

Soczewka MiYOSMART występuje również w wersji fotochromowej gdzie okulary same ściemniają się po wyjściu na słońce.

BADAMY DZIECI OD 7 ROKU ŻYCIA

Nasz okulista przyjmuje dzieci od 7 roku życia i prowadzi ich wady wzroku. Jedyne czym się nie zajmujemy to zez u dzieci.

okulary miyosmart

OKULARY DZIECIĘCE

NASZ OKULISTA DZIECIĘCY
DOBIERZE OKULARY MiYOSMART

Okulista dziecięcy

Nasz okulista dziecięcy bada dzieci od 7 roku życia i dobiera odpowiednią korekcję okularową. Dodatkowo nasz specjalista posiada certyfikat MiYo Smart i jest przygotowany do doboru i sprzedaży tych soczewek.

Kontaktolog dziecięcy

Dobieramy soczewki kontaktowe już od 12 roku życia. Wystarczy umówić wizytę u naszego kontaktologa, i zadbać o dobre widzenie dziecka w każdych okolicznościach.

Bezpłatny serwis

Okulary dla dzieci często zderzają się z piłką, czy podłogą. W naszym salonie serwis naszych klientów zawsze jest bezpłatny. Podchodzimy do każdej naprawy indywidualnie i szukamy najlepszych rozwiązań.

335

sprzedanych okularów MiYOSMART

100

opraw dziecięcych

43

marki opraw

6400

sprzedanych okularów

OKULARY DLA DZIECI

OBJAWY WAD WZROKU U DZIECI i MŁODZIEŻY

Krótkowzroczność to wada wzroku związana z pogorszeniem widzenia do dali. Pojawia się we wczesnym dzieciństwie lub okresie dojrzewania. Przyczyną pojawiania się krótkowzroczności mogą być czynniki genetyczne oraz środowiskowe (dużo patrzenia do bliży i korzystanie z ekranów). Objawy krótkowzroczności:

 • Mrużenie oczu
 • Przysuwanie do telewizora
 • Trudność w koncentracji
 • Zbliżanie do obiektów
 • Trudności z czytaniem z daleka
 • Krótkowzroczność nie powoduje trudności z widzeniem do bliży np. z czytaniem z bliska.

Nadwzroczność to wada wzroku, która u dzieci jest w większości fizjologiczna. Mianowicie dziecko rodzi się z nadwzrocznością rzędu +16/+18 dioptrii, dlatego do okresu dojrzewania dziecko powinno być nadwzroczne. Najczęściej nadwzroczność nie powoduje problemów z widzeniem, choć czasami mogą pojawić następujące objawy wymagające konsultacji z okulistą:

 • Problemy z czytaniem
 • Bóle oczu przy patrzeniu do bliży
 • Problemy z ostrością przy patrzeniu do bliży
 • Przy bardzo dużych wadach i osłbionej akomodacji, może wystąpić pogorszenie widzenia do dali

Krótkowzroczności wymaga korekcji okularowej do dali, natomiast w celu zatrzymania lub spowolnienia rozrostu wady u dzieci i młodzieży rekomendujemy stosowanie soczewek okularowych czyli okularów MiYOSMART marki Hoya. W nadwzroczności stosujemy okulary korekcyjne w celu poprawy ostrości widzenia. Niestety nie ma na rynku produktów, które wyleczą nadwzroczność lub krótkowzroczność. Jedyne co jest możliwe to zastosowanie rozwiązań, które będą spowalniały dalszy rozwój krótkowzroczności.

   okulary miyosmart

   Szacuje się, że do 2050 roku 5 miliardów ludzi, będzie dotkniętych krótkowzrocznością, a wzrost wady o 1 dioptrię zwiększa ryzyko chorób okulistycznych o 58%

   SOCZEWKI MiYo SMART

   OKULARY MiYOSMART - NIEINWAZYJNA METODA KONTROLI KRÓTKOWZROCZNOŚCI

   Krótkowzrocznością najlepiej zająć się jak najwcześniej, aby uniknąć poważniejszych problemów z widzeniem. Soczewki okularowe MiYOSMART zostały opracowane specjalnie dla dzieci i poleca je każdy okulista dziecięcy.

   60 %

   spowolnienie rozrostu wady

   Badania kliniczne wykazały, że codzienne stosowanie soczewek okularowych MiYo Smart spowalnia progresję krótkowzroczności średnio o 60%, w porównaniu do standardowych soczewek jednoogniskowych.

   21 %

   zatrzymanie wady

   Badania kliniczne wykazały, że codzienne stosowanie soczewek okularowych MiYo Smart zatrzymało rozrost wady wzroku u 21% badanych dzieci, w porównaniu do standardowych soczewek jednoogniskowych.

   HOYA Soczewka MiYOSMART FOTOCHROM 1.59

   856
   /1 szt.
   Soczewka wykonana w technologii fotochromowej. Sama reaguje na promienie słoneczne i ściemnia się w zależności od natężenia promieniowania UV.
   Soczewka okularowa MiYOSMART to pierwszy na rynku produkt z badaniami klinicznymi, który spowalnia rozwój krótkowzroczności u dzieci. Wygląda jak zwykła soczewka, ale jest produktem medycznym, który pomoże Twojemu dziecku zatrzymać rozwój wady wzroku.
   Soczewka zawiera obszar rozogniskowania spowalniający rozrost gałki ocznej, a tym samym rozwój wady wzroku.
   Soczewka zawiera powłokę utwardzającą i produkowana jest w jednym indeksie 1.59.
   Producent udziela rocznej gwarancji, że jeżeli wada dziecka wzrośnie o - 0.5 lub więcej, bezpłatnie wymieni soczewki na te z nowymi mocami.

   UMÓW KONSULTACJĘ

   Masz wątpliwości? Chcesz wiedzieć więcej o okularach MiYOSMART dla dzieci ? ZAPYTAJ NAS
   797 553 780

   Łukasz Stysiak - ZnanyLekarz.pl

   SZKOLILI NAS NAJLEPSI

   JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH

   Marka Hoya wprowadziła okulary MiYOSMART na rynek polski w 2021 roku. Byliśmy pierwszym salonem optycznym w Radomiu, który przeszedł specjalistyczne szkolenie z zakresu dobierania szkieł MiYOSMART i montażu w okularach korekcyjnych. Ponieważ byliśmy pierwsi mamy już ponad 100 dzieci, które przekroczyły rok użytkowania soczewek. Jesteśmy dumni z rezultatów ponieważ wady wiekszości dzieci pod naszą opieką nie uległy pogorszeniu. W czerwcu 2023 roku zostaliśmy wyróżnieni przez markę HOYA i zostaliśmy Ambasadorem MiYOSMART PRO w regionie radomskim.

   Każdy z naszych pracowników w salonie i gabinecie posiada certyfikat uprawniający go do sprzedaży produktu MiYOSMART. Ponadto za jakość obsługi naszych Klientów ręczę osobiście, przykładając do tego największą wagę.

   Iwona Stysiak
   Właścicielka NAOKU Optyk

   JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH

   NASZE DOŚWIADCZENIE
   POZNAJ ZESPÓŁ

   iwona stysiak naoku
   Optometrystka, Kontaktolożka i Stylistka Opraw Okularowych
   Pasjonatka optometrii i dyplomowany kontaktolog soczewek kontaktowych oraz stylista opraw okularowych z tytułem Master Class.
   Michalina zurawska naoku
   Stylista opraw okularowych / Specjalista doboru szkieł optycznych
   Stylista opraw okularowych z tytułem Master Class i wyspecjalizowany doradca w zakresie szkieł korekcyjnych. Co najlepiej opisuje Panią Michalinę? Sympatyczna i profesjonalna 🙂
   lukasz stysiak naoku clinic
   Chirurg okulista
   Chirurg okulistyczny z 11 letnim stażem pracy w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Specjalizuje się w diagnostyce obrazowej chorób oczu.

   BAZA WIEDZY

   CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ
   ZAJRZYJ NA BLOGA

   NACZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

   CHĘTNIE DZIELIMY SIĘ
   WIEDZĄ

   Powłoka BLUE dedykowana przy produkcie jakim są okulary do komputera, nie występuje w materiale PNX oraz soczewkach MiYo Smart. Możemy zakupić ją tylko wybierając soczewki jednoogniskowe w powłoce premium.

   Każde okulary dla dzieci mogą korygować astygmatyzm, dlatego obecnie nie jest on problemem.

   Używanie powłoki Blue jeśli nie mamy żadnej wady wzroku, będzie działaniem prewencyjnym i ochronnym. W rezultacie może opóźnić jej pojawienie się i ochronić zdrowie oczu dziecka.

   Wiek użytkownika powłoki BLUE nie ma znaczenia, jedyną rzeczą na jaką zwracamy uwagę jest czas spędzony przed ekranami, jeśli jest większy niż 2h dziennie zalecamy używanie powłoki w okularach do komputera.