• Ul. Waryńskiego 6, Radom

Okulary relaksacyjne

Okulary relaksacyjne

NAOKU OPTYK

OKULARY RELAKSACYJNE
SPA DLA OCZU

Świat cyfrowy nie jest sprzyjającym środowiskiem dla naszych oczu. Światło niebieskie oraz wzmożona ilość pracy do bliży, czy ciągłe przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach – źle wpływa na nasz wzrok. Oko ludzkie relaksuje się tylko przy patrzeniu w dal, patrząc do bliży akomodacja jest wciąż napięta. Co zrobić kiedy w naszym życiu jest tak dużo bliży?

RELAX DLA OCZU W CYFROWYM ŚWIECIE

Kiedy przy czytaniu zaczynamy odczuwać dyskomfort, musimy lekko oddalać tekst to jest pewne, że okulary relaksacyjne dadzą nam ulgę i podniosą komfort życia. W okularach relaksacyjnych oczy wieczorem będą bardziej wypoczęte, dodatkowo nie będą obolałe i przesuszone.

INTELIGENTNA TECHNOLOGIA

Okulary relaksacyjne to okulary do dali z tzw. wsparciem akomodacji. W dolnej części soczewki posiadają dodatek mocy + 0.5 dioptrii do + 1,2 dioptrii, dzięki czemu nasze oko nie męczy się patrząc do bliży.

ZALECANE W KAŻDYM WIEKU

Jeśli występuje wzmożona wielogodzinna ilość pracy do bliży i przy komputerze, bez przerw w postaci patrzenia do dali, to niezależnie od wieku okulary relaksacyjne sprawdzą się u każdego. Okulary relaksacyjne wzbogacone filtrem światła niebieskiego są idealnym rozwiązaniem dla osób przebywających dużo przed ekranami.

okulary relaksacyjne 2

OKULARY RELAKSACYJNE

NASZ LEKARZ OKULISTA
SPRAWDZI TWOJĄ WADĘ WZROKU

Podwójna weryfikacja wady wzroku

Sprawdzamy wadę wzroku przed i po rozszerzeniu źrenic w 3 etapach: Komputerowe badanie wzroku, Badanie na foropterze oraz oprawy probiercze.

Tylko sprawdzeni producenci

Przeszliśmy szereg szkoleń z odpowiedniego doboru okularów oraz współpracujemy z najlepszymi firmami optycznymi na rynku. Nie najdziesz u nas azjatyckich podróbek.

Bezpłatny serwis

Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi klientami, oferujemy bezpłatny serwis w trakcie użytkowania i nigdy nie zostawiamy ich samych w sytuacjach wyjątkowych.

435

sprzedanych progresów

635

opraw okularowych w salonie

43

marki opraw

6400

sprzedanych okularów

OKULARY RLAKSACYJNE

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

Okulary relaksacyjne to inwestycja w wysoki komfort pracy i funkcjonowania każdego, kto dużo pracuje lub przebywa w bliskich odległościach. Po 30 roku roku życia akomodacja, która odpowiada za jakość widzenia do bliży słabnie i wtedy szczególnie polecanym produktem jest soczewka relaksacyjna.

 • Soczewka zawiera wsparcie mocy od +0,5 do +1,25 w dolnej części soczewki.
 • Patrząc na wprost widzimy komfortowo np. ekran komputera, patrząc w dół komfortowo czytamy książkę. W pracy biurowej jest to soczewka, która odciąży i zrelaksuje nasze oczy.
 • Drobne elementy i litery będą lepiej widoczne.
 • W okularach relaksacyjnych można funkcjonować cały dzień i prowadzić auto.
 • Oczy są wypoczęte i zrelaksowane pod koniec dnia.
 • Pierwsze okulary przy niewielkiej wadzie do bliży.
 • Zalecamy połączenie soczewki relaksacyjnej i powłoki blue do komputera.

Okulary relaksacyjne dedykowane są wszystkim, kórzy dużo czasu przebywają do bliży, poniżej kilka przykładów:

 • Dzieci i dorośli dużo czasu spędzający przed ekranem telefonu, tabletu lub laptopa.
 • Osoby krótkowzroczne odczuwające dyskomfort przy czytaniu drobnych liter.
 • Osoby po 30 roku życia, szczególnie krótkowzroczne.
 • Osoby, które czytają dużo książek.
 • Osoby krótkowzroczne z dużymi wadami wzroku np. powyżej 5 dioptrii.
 • Osoby pracujące na niewielkich odległościach w dużym skupieniu np. dentyści, elektrycy, jubilerzy.

Soczewki relaksacyjne to soczewki do dali, które posiadają w dolnej części niewielkie wsparcie akomodacji. W połączeniu z powłoką BLUE blokującą szkodliwą część światła niebieskiego, są najlepszą inwestycją w zdrowie naszych oczu. Mogą służyć jako pierwsze okulary do czytania, bez konieczności używania dwóch par okularów. Mała wada do czytania daje dyskomfort i irytuje, ale pozwala na funkcjonowanie bez używania osobnych okularów do czytania. Soczewka relaksacyjna niweluje ten dyskomfort i sprawia, że oczy na koniec dnia są bardziej wypoczęte.

Okulary relaksacyjne mogą być również stosowane przy małej wadzie do bliży bez wady do dali, jako okulary do czytania bez konieczności zdejmowania przy patrzeniu do dali.

HOYA Soczewka relaksacyjna SYNC HVL 1.50

368
/1 szt.
Soczewki relaksacyjne z antyrefleksem i potrójną warstwą utwardzającą, która zabezpieczy ją przed zarysowaniami.
Warstwa hydrofobowa, oleofobowa oraz antystatyczna zapewni wysoki komfort czyszczenia, nieosiadanie kurzu oraz szybkie odparowywanie.
Podstawowa soczewka spełniająca podstawowe oczekiwania
Przedłużona 3 letnia gwarancja.

HOYA Soczewka relaksacyjna SYNC BMC BLUECONTROL 1.50

391
/1 szt.
Soczewki relaksacyjne z antyrefleksem i potrójną warstwą utwardzającą, która zabezpieczy ją przed zarysowaniami.
Warstwa hydrofobowa, oleofobowa oraz antystatyczna zapewni wysoki komfort czyszczenia, nieosiadanie kurzu oraz szybkie odparowywanie.
Soczewka z antyrefleksem i potrójną warstwą utwardzającą, która zabezpieczy ją przed zarysowaniami.
Soczewka do pracy przy komputerze, powłoka zawiera filtr ochronny blokujący światło niebieskie zalecana do okularów do komputera.

UMÓW KONSULTACJĘ

Masz wątpliwości? Chcesz zapytać o okulary relaksacyjne? ZAPYTAJ NAS
797 553 780

Łukasz Stysiak - ZnanyLekarz.pl

SZKOLILI NAS NAJLEPSI

JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH

Soczewki okularowe dziś to bardzo zaawansowane technologicznie produkty, a jak widać technologie w branży optycznej zmieniają się co roku. Producenci wciąż ulepszają swoje produkty wprowadzając liczne innowacje, takie jak okulary relaksacyjne. Wkładamy mnóstwo czasu i energii w szkolenia i doskonalenie swojej wiedzy, szkoląc się u najlepszych specjalistów w branży min. progresywnie.com

Inną kluczową kwestią jest fakt, że każdy nasz pracownik zanim zacznie zajmować się okularami musi przejść przez kilka etapów szkoleń specjalistycznych. W rezultacie nasza wiedza jest aktualna i dostosowana do zmieniających się warunków rynkowych.

Za jakość obsługi naszych Klientów ręczę osobiście, przykładając do tego największą wagę.

Iwona Stysiak
Właścicielka NAOKU Optyk

JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH

NASZE DOŚWIADCZENIE
POZNAJ ZESPÓŁ

iwona stysiak naoku
Optometrystka, Kontaktolożka i Stylistka Opraw Okularowych
Pasjonatka optometrii i dyplomowany kontaktolog soczewek kontaktowych oraz stylista opraw okularowych z tytułem Master Class.
Michalina zurawska naoku
Stylista opraw okularowych / Specjalista doboru szkieł optycznych
Stylista opraw okularowych z tytułem Master Class i wyspecjalizowany doradca w zakresie szkieł korekcyjnych. Co najlepiej opisuje Panią Michalinę? Sympatyczna i profesjonalna 🙂
lukasz stysiak naoku clinic
Chirurg okulista
Chirurg okulistyczny z 11 letnim stażem pracy w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Specjalizuje się w diagnostyce obrazowej chorób oczu.

BAZA WIEDZY

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ
ZAJRZYJ NA BLOGA

NACZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

CHĘTNIE DZIELIMY SIĘ
WIEDZĄ

Każdy, kto dużo przebywa w obszarach do bliży i do komputera.

W przypadku małej wady do bliży, czyli dodatek od 0.5 do 1,25 dioptrii okulary relaksacyjne mogą służyć jak progresy, dając wysoki komfort widzenia w każdej odległości.

Używanie okularów relaksacyjnych, przy 8h pracy przy komputerze w pomieszczeniu, szczególnie po 30 roku życia, jest przez nas wysoce rekomendowane. Jest to działanie najlepiej chroniące nasze oczy.

Nie zalecamy okularów relaksacyjnych dla dzieci i młodzieży. Najczęściej rekomendujemy to rozwiązanie osobą po 30 roku życia. Czasem okulary relaksacyjne rekomendowane są również osobom z bardzo dużymi wadami wzroku.