• Ul. Waryńskiego 6, Radom

Okulista dziecięcy

Okulista dziecięcy

Okulista dziecięcy

Okulista dziecięcy przyjmuje dzieci od 7 roku życia i diagnozuje choroby oczu oraz wady wzroku

Krótkowzroczność u dzieci

Leczymy krótkowzroczność u dzieci od 7 roku życia za pomocą soczewek MiYo Smart

Nadwzroczność u dzieci

Monitorujemy nadwzroczność u dzieci i jeśli jest taka potrzeba korygujemy ją za pomocą okularów korekcyjnych

Jesteśmy certyfikowanym gabinetem okulistycznym leczącym krótkowzroczność u dzieci i młodzieży za pomocą soczewek MiYo Smart

okulista dzieciecy radom

BADANIA OKULISTYCZNE DLA DZIECI

PRZYCHODNIA OKULISTA DZIECIĘCY

Okulista dziecięcy w naszej klinice przyjmuje dzieci i młodzież od 7 roku życia. Specjalizujemy się w prowadzeniu krótkowzroczności u dzieci. Na każdej wizycie stosujemy atropinizację w celu weryfikacji wady wzroku u dzieci i przeprowadzenia koniecznych badań okulistycznych. Nie prowadzimy diagnostyki i terapii choroby zezowej u dzieci.

Wizyty trwają ok. 45 minut, młodzi pacjenci mają czas na adaptację i spokojny przebieg wizyty. Szczególnie dbamy o komfort  najmłodszych pacjentów, dzięki temu budując pozytywne doświadczenia z wizytą u okulisty.

UMÓW KONSULTACJĘ

Szukasz okulisty dziecięcego, ale chcesz dowiedzieć się więcej? ZAPYTAJ NAS
797 553 780

Łukasz Stysiak - ZnanyLekarz.pl

RODZAJE WAD WZROKU U DZIECI

OBJAWY WAD WZROKU U DZIECI i MŁODZIEŻY

Krótkowzroczność to wada wzroku związana z pogorszeniem widzenia do dali. Pojawia się we wczesnym dzieciństwie lub okresie dojrzewania. Przyczyną pojawiania się krótkowzroczności mogą być czynniki genetyczne oraz środowiskowe (dużo patrzenia do bliży i korzystanie z ekranów). Objawy krótkowzroczności:

  • Mrużenie oczu
  • Przysuwanie do telewizora
  • Trudność w koncentracji
  • Zbliżanie do obiektów
  • Trudności z czytaniem z daleka
  • Krótkowzroczność nie powoduje trudności z widzeniem do bliży np. z czytaniem z bliska.

Nadwzroczność to wada wzroku, która u dzieci jest w większości fizjologiczna. Mianowicie dziecko rodzi się z nadwzrocznością rzędu +16/+18 dioptrii, dlatego do okresu dojrzewania dziecko powinno być nadwzroczne. Najczęściej nadwzroczność nie powoduje problemów z widzeniem, choć czasami mogą pojawić następujące objawy wymagające konsultacji z okulistą:

  • Problemy z czytaniem
  • Bóle oczu przy patrzeniu do bliży
  • Problemy z ostrością przy patrzeniu do bliży
  • Przy bardzo dużych wadach i osłbionej akomodacji, może wystąpić pogorszenie widzenia do dali

Krótkowzroczności wymaga korekcji okularowej do dali, natomiast w celu zatrzymania lub spowolnienia rozrostu wady u dzieci i młodzieży rekomendujemy stosowanie soczewek okularowych MiYo Smart marki Hoya. W nadwzroczności stosujemy okulary korekcyjne w celu poprawy ostrości widzenia. Niestety nie ma na rynku produktów, które wyleczą nadwzroczność lub krótkowzroczność.

      Szacuje się, że do 2050 roku 5 miliardów ludzi, będzie dotkniętych krótkowzrocznością, a wzrost wady o 1 dioptrię zwiększa ryzyko chorób okulistycznych o 58%

      SOCZEWKI MiYo SMART

      NIEINWAZYJNA METODA KONTROLI KRÓTKOWZROCZNOŚCI

      Krótkowzrocznością najlepiej zająć się jak najwcześniej, aby uniknąć poważniejszych problemów z widzeniem. Soczewki okularowe MiYOSMART zostały opracowane specjalnie dla dzieci i poleca je każdy okulista dziecięcy.

      60 %

      spowolnienie rozrostu wady

      Badania kliniczne wykazały, że codzienne stosowanie soczewek okularowych MiYo Smart spowalnia progresję krótkowzroczności o minimum 60% u 79% grupy badanej w porównaniu do standardowych soczewek jednoogniskowych.

      21 %

      zatrzymanie wady

      Badania kliniczne wykazały, że codzienne stosowanie soczewek okularowych MiYo Smart zatrzymało rozrost wady wzroku u 21% badanych dzieci, w porównaniu do standardowych soczewek jednoogniskowych.

      ZDROWE NAWYKI

      OKULISTA DZIECIĘCY- ZADBAJ O ZDROWIE OCZU

      Okulista dziecięcy wraz z rodzicami może przeciwdziałać krótkowzroczności u dzieci. Zwracaj uwagę na higienę korzystania z ekranów swojego dziecka. Czas spędzony przed ekranem poza nauką zdalną nie powinien przekraczać 2h.

      Więcej czasu na dworzu

      Badania pokazują, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu przez co najmniej 2 godziny dziennie może zmniejszyć ryzyko wystąpienia krótkowzroczności i jej progresji.

      Przerwy przy ekranach

      Przypominaj dziecku, aby robiło przerwy co 20 min, jeżeli spędza intensywny czas przed ekranem lub wykonuje inne czynności wymagające wzmożonego wysiłku wzrokowego w bliży.

      Regularne badania wzroku

      Badaj wzrok dziecka regularnie (co roku), aby wykryć i zdiagnozować krótkowzroczność lub inne problemy wzrokowe we wczesnym stadium.

      Zdrowe otoczenie

      Zadbaj o dobre oświetlenie, pozycje oraz odległości od ekranów przy pracy do bliży.