• Ul. Waryńskiego 6, Radom

Okulista dziecięcy

Okulista dziecięcy

Okulista dziecięcy

Okulista dziecięcy przyjmuje dzieci od 7 roku życia i diagnozuje choroby oczu oraz wady wzroku

Krótkowzroczność u dzieci

Leczymy krótkowzroczność u dzieci od 7 roku życia za pomocą soczewek MiYo Smart

Nadwzroczność u dzieci

Monitorujemy nadwzroczność u dzieci i jeśli jest taka potrzeba korygujemy ją za pomocą okularów korekcyjnych

Jesteśmy certyfikowanym gabinetem okulistycznym leczącym krótkowzroczność u dzieci i młodzieży za pomocą soczewek MiYo Smart

okulista dzieciecy radom

BADANIA OKULISTYCZNE DLA DZIECI

PRZYCHODNIA OKULISTA DZIECIĘCY

Okulista dziecięcy w naszej klinice przyjmuje dzieci i młodzież od 7 roku życia. Specjalizujemy się w prowadzeniu krótkowzroczności u dzieci. Na każdej wizycie stosujemy atropinizację w celu weryfikacji wady wzroku u dzieci i przeprowadzenia koniecznych badań okulistycznych. Nie prowadzimy diagnostyki i terapii choroby zezowej u dzieci.

Wizyty trwają ok. 45 minut, młodzi pacjenci mają czas na adaptację i spokojny przebieg wizyty. Szczególnie dbamy o komfort  najmłodszych pacjentów, dzięki temu budując pozytywne doświadczenia z wizytą u okulisty.

UMÓW KONSULTACJĘ

Szukasz okulisty dziecięcego, ale chcesz dowiedzieć się więcej? ZAPYTAJ NAS
797 553 780

Łukasz Stysiak - ZnanyLekarz.pl

RODZAJE WAD WZROKU U DZIECI

OBJAWY WAD WZROKU U DZIECI i MŁODZIEŻY

Krótkowzroczność to wada wzroku związana z pogorszeniem widzenia do dali. Pojawia się we wczesnym dzieciństwie lub okresie dojrzewania. Przyczyną pojawiania się krótkowzroczności mogą być czynniki genetyczne oraz środowiskowe (dużo patrzenia do bliży i korzystanie z ekranów). Objawy krótkowzroczności:

 • Mrużenie oczu
 • Przysuwanie do telewizora
 • Trudność w koncentracji
 • Zbliżanie do obiektów
 • Trudności z czytaniem z daleka
 • Krótkowzroczność nie powoduje trudności z widzeniem do bliży np. z czytaniem z bliska.

Nadwzroczność to wada wzroku, która u dzieci jest w większości fizjologiczna. Mianowicie dziecko rodzi się z nadwzrocznością rzędu +16/+18 dioptrii, dlatego do okresu dojrzewania dziecko powinno być nadwzroczne. Najczęściej nadwzroczność nie powoduje problemów z widzeniem, choć czasami mogą pojawić następujące objawy wymagające konsultacji z okulistą:

 • Problemy z czytaniem
 • Bóle oczu przy patrzeniu do bliży
 • Problemy z ostrością przy patrzeniu do bliży
 • Przy bardzo dużych wadach i osłbionej akomodacji, może wystąpić pogorszenie widzenia do dali

Krótkowzroczności wymaga korekcji okularowej do dali, natomiast w celu zatrzymania lub spowolnienia rozrostu wady u dzieci i młodzieży rekomendujemy stosowanie soczewek okularowych MiYo Smart marki Hoya. W nadwzroczności stosujemy okulary korekcyjne w celu poprawy ostrości widzenia. Niestety nie ma na rynku produktów, które wyleczą nadwzroczność lub krótkowzroczność.

   Szacuje się, że do 2050 roku 5 miliardów ludzi, będzie dotkniętych krótkowzrocznością, a wzrost wady o 1 dioptrię zwiększa ryzyko chorób okulistycznych o 58%

   SOCZEWKI MiYo SMART

   NIEINWAZYJNA METODA KONTROLI KRÓTKOWZROCZNOŚCI

   Krótkowzrocznością najlepiej zająć się jak najwcześniej, aby uniknąć poważniejszych problemów z widzeniem. Soczewki okularowe MiYOSMART zostały opracowane specjalnie dla dzieci i poleca je każdy okulista dziecięcy.

   60 %

   spowolnienie rozrostu wady

   Badania kliniczne wykazały, że codzienne stosowanie soczewek okularowych MiYo Smart spowalnia progresję krótkowzroczności o minimum 60% u 79% grupy badanej w porównaniu do standardowych soczewek jednoogniskowych.

   21 %

   zatrzymanie wady

   Badania kliniczne wykazały, że codzienne stosowanie soczewek okularowych MiYo Smart zatrzymało rozrost wady wzroku u 21% badanych dzieci, w porównaniu do standardowych soczewek jednoogniskowych.

   ZDROWE NAWYKI

   OKULISTA DZIECIĘCY- ZADBAJ O ZDROWIE OCZU

   Okulista dziecięcy wraz z rodzicami może przeciwdziałać krótkowzroczności u dzieci. Zwracaj uwagę na higienę korzystania z ekranów swojego dziecka. Czas spędzony przed ekranem poza nauką zdalną nie powinien przekraczać 2h.

   Więcej czasu na dworzu

   Badania pokazują, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu przez co najmniej 2 godziny dziennie może zmniejszyć ryzyko wystąpienia krótkowzroczności i jej progresji.

   Przerwy przy ekranach

   Przypominaj dziecku, aby robiło przerwy co 20 min, jeżeli spędza intensywny czas przed ekranem lub wykonuje inne czynności wymagające wzmożonego wysiłku wzrokowego w bliży.

   Regularne badania wzroku

   Badaj wzrok dziecka regularnie (co roku), aby wykryć i zdiagnozować krótkowzroczność lub inne problemy wzrokowe we wczesnym stadium.

   Zdrowe otoczenie

   Zadbaj o dobre oświetlenie, pozycje oraz odległości od ekranów przy pracy do bliży.