
Okulista dziecięcy w naszej klinice przyjmuje dzieci i młodzież od 7 roku życia. Specjalizujemy się w prowadzeniu krótkowzroczności u dzieci. Na każdej wizycie stosujemy atropinizację w celu weryfikacji wady wzroku u dzieci i przeprowadzenia koniecznych badań okulistycznych. Nie prowadzimy diagnostyki i terapii choroby zezowej u dzieci.
Wizyty trwają ok. 45 minut, młodzi pacjenci mają czas na adaptację i spokojny przebieg wizyty. Szczególnie dbamy o komfort najmłodszych pacjentów, dzięki temu budując pozytywne doświadczenia z wizytą u okulisty.
Krótkowzroczność to wada wzroku związana z pogorszeniem widzenia do dali. Pojawia się we wczesnym dzieciństwie lub okresie dojrzewania. Przyczyną pojawiania się krótkowzroczności mogą być czynniki genetyczne oraz środowiskowe (dużo patrzenia do bliży i korzystanie z ekranów). Objawy krótkowzroczności:
Nadwzroczność to wada wzroku, która u dzieci jest w większości fizjologiczna. Mianowicie dziecko rodzi się z nadwzrocznością rzędu +16/+18 dioptrii, dlatego do okresu dojrzewania dziecko powinno być nadwzroczne. Najczęściej nadwzroczność nie powoduje problemów z widzeniem, choć czasami mogą pojawić następujące objawy wymagające konsultacji z okulistą:
Krótkowzroczności wymaga korekcji okularowej do dali, natomiast w celu zatrzymania lub spowolnienia rozrostu wady u dzieci i młodzieży rekomendujemy stosowanie soczewek okularowych MiYo Smart marki Hoya. W nadwzroczności stosujemy okulary korekcyjne w celu poprawy ostrości widzenia. Niestety nie ma na rynku produktów, które wyleczą nadwzroczność lub krótkowzroczność.


Badania kliniczne wykazały, że codzienne stosowanie soczewek okularowych MiYo Smart spowalnia progresję krótkowzroczności o minimum 60% u 79% grupy badanej w porównaniu do standardowych soczewek jednoogniskowych.
Badania kliniczne wykazały, że codzienne stosowanie soczewek okularowych MiYo Smart zatrzymało rozrost wady wzroku u 21% badanych dzieci, w porównaniu do standardowych soczewek jednoogniskowych.
