
Dobrze dobrane okulary progresywne to przede wszystkim prawidłowo wykonane badanie wzroku. Dokładnie zweryfikowana wada wzroku i weryfikacja chorób oczu wpływających na pogorszenie widzenia to etap, który jest niezwykle istotny. Weryfikacja wady wzroku poprzez 5 etapów:
Każdy progres wymaga dokładnej weryfikacji pomiarów pacjenta w oprawie. Przykładamy do tego wielką wagę, ponieważ od nich zależy w dużym stopniu jakość widzenia i komfort.
Nasi producenci soczewek okularowych są tak pewni produktu którym są okulary progresywne, że dają dodatkową gwarancję dobrego widzenia. Pacjent ma 30 dni na użytkowanie produktu, aby przekonać się do rozwiązania i komfortu okularów progresywnych.

SZKŁO PROGRESYWNE HOYA BALANSIS HVA 1.50
SZKŁO PROGRESYWNE SEIKO BRILLIANCE 1.50 SRB
SZKŁO PROGRESYWNE HOYA LIFESTYLE 4 / 1.50 HVA


Okulary progresywne to najbardziej zaawansowana technologicznie soczewka, a technologie w branży optycznej zmieniają się co roku. Producenci wciąż ulepszają swoje produkty wprowadzając liczne innowacje. Wkładamy mnóstwo czasu i energii w szkolenia i doskonalenie swojej wiedzy, szkoląc się u najlepszych specjalistów w branży min. progresywnie.com
Każdy nasz pracownik zanim zacznie zajmować się okularami progresywnymi musi przejść przez kilka etapów szkoleń specjalistycznych. Dzięki takiemu podejściu nasza wiedza jest aktualna i dostosowana do zmieniających się warunków rynkowych.
Za jakość obsługi naszych Klientów ręczę osobiście, przykładając do tego największą wagę.


Iwona Stysiak
Właścicielka NAOKU Optyk
Zdecydowanie TAK! Istnieje mit w społeczeństwie mówiący o tym, że można nie przyzwyczaić się do progresów. Przyczyną zazwyczaj jest nieodpowiednio dobrana konstrukcja progresu, a nie sam progres.
Istnieje możliwość wykonania soczewki w takiej technologii, która uwzględni duży astygmatyzm i zminimalizuje aberracje z nim związane.
Okulary z widocznym podziałem to okulary bifokalne, które są zupełnie innym produktem. W okularach progresywnych nie widać przejścia między mocami.
Tak, okulary progresywne wymagają adaptacji poprzez wzgląd na specyfikę ich konstrukcji. Istnieją sytuacje w których musimy nauczyć się patrzeć w inny sposób, kierując wzrok prostopadle do obiektu. Na przykład schodząc po schodach musimy mocniej doginać głowę do klatki piersiowej, czy odwracać głowę kiedy patrzymy w boczne lusterka kierując autem. Po kilku dniach wchodzi nam to w nawyk i takie patrzenie staje się dla nas naturalne.