• Ul. Waryńskiego 6, Radom

Okulary do czytania

Okulary do czytania

NAOKU OPTYK

OKULARY DO CZYTANIA
WYGODA I DOBRE WIDZENIE

Po 40 roku życia pojawia się wada wzroku nazywana presbiopią, czyli wada do bliży. Pierwszym jej objawem jest odsuwanie czytanego tekstu. Okulista, czy optometrysta sprawdza wartość wady do bliży (odległość 40 cm od oczu) i przepisuje receptę na okulary do czytania.

OKULARY BIUROWE / DO BLIŻY i ODLEGŁOŚCI POŚREDNICH

Wada do bliży ustalana jest zawsze na 40 cm. Aby widzieć w różnych odległościach zarówno na komputerze telefonie, jak i czytając książkę należy zastosować soczewki do pomieszczeń z płynnym przejściem mocy od 40 cm do 4 metrów.

INTELIGENTNA TECHNOLOGIA

Okulary biurowe to okulary dwuogniskowe tzw. półprogresywne. Widzimy w nich na różne odległości pośrednie i nie musimy przysuwać się do obiektów. Nie możemy w nich zobaczyć dali.

OKULARY JEDNOOGNISKOWE

Podstawową wersją okularów do czytania są okulary jednoogniskowe w których widzimy ostro tylko w odległości 40 cm. Musimy je zdejmować, żeby z kimś porozmawiać i nie widzimy z nich dobrze komputera.

okulary do czytania

OKULARY DO KOMPUTERA

NASZ LEKARZ OKULISTA
SPRAWDZI TWOJĄ WADĘ WZROKU

Podwójna weryfikacja wady wzroku

Sprawdzamy wadę wzroku przed i po rozszerzeniu źrenic w 3 etapach: Komputerowe badanie wzroku, Badanie na foropterze oraz oprawy probiercze.

Tylko sprawdzeni producenci

Przeszliśmy szereg szkoleń z odpowiedniego doboru okularów do czytania oraz współpracujemy z najlepszymi firmami optycznymi na rynku. Nie najdziesz u nas azjatyckich podróbek.

Bezpłatny serwis

Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi klientami, oferujemy bezpłatny serwis produktów takich jak okulary do czytania i nigdy nie zostawiamy ich samych w sytuacjach wyjątkowych.

435

sprzedanych progresów

635

opraw okularowych w salonie

43

marki opraw

6400

sprzedanych okularów

WAŻNE INFORMACJE

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY OKULARACH DO CZYTANIA

Okulary do bliży i odległości pośrednich to obecnie najbardziej popularna wersja okularów do czytania. Uwzględnia ona postęp cywilizacyjny i dynamikę funkcjonowania w różnych odległościach w ciągu dnia.

 • Soczewka biurowa jest soczewką dwuogniskową, która posiada płynne przejście mocy między dolną, a górną częścią soczewki.
 • Patrząc na wprost widzimy komfortowo np. ekran komputera, patrząc w dół komfortowo czytamy książkę. W pracy biurowej jest to soczewka, która da nam najwyższy komfort widzenia.
 • Nie widzimy w okularach biurowych dali, ponieważ soczewki posiadające 3 obszary mocy od bliży, do odległości pośrednich i do dali to soczewki progresywne.
 • Soczewka biurowa świetnie sprawdzi się w stosunkowo niedużych pomieszczeniach i nie będzie wymagała zdejmowania przy przemieszczaniu się czy rozmowie z innymi ludźmi.
 • Dobra konstrukcja soczewki biurowej zapewnia szerokie pole widzenia, szersze niż w okularach progresywnych, dlatego często jest sprzedawana w zestawie para do pary PROGRES + BIURÓWKA.
 • Osoby, które korzystają z soczewek biurowych nie są w stanie przestawić się już na zwykłe jednoogniskowe okulary do czytania.

Okulary jednoogniskowe to okulary do czytania, w których widzimy w pełnej ostrości drobny druk w odległości 40 cm . Jeśli drobny druk będzie w większej odległości, konieczne będzie przybliżenie się do niego.

 • W okularach jednoogniskowych nie widzimy komfortowo komputera i osób z którymi rozmawiamy.
 • Konieczne jest częste zdejmowanie okularów przy każdej innej czynności niż czytanie.
 • Gotowe okulary do czytania kupione w aptece, czy markecie szkodzą zdrowiu naszych oczu i przyzwyczajają nas do źle ustawionych środków optycznych, ponieważ nie zostały dostosowane do naszych indywidualnych pomiarów.
 • Wada do bliży może pogłębiać się z wiekiem.
 • Nie możemy używać kilku par okularów do czytania jednocześnie jeśli ich moce się różnią.
 • Okulary jednoogniskowe mają jedną moc na całej powierzchni soczewki.

Soczewki relaksacyjne to soczewki do dali, które posiadają w dolnej części niewielkie wsparcie akomodacji. Mogą służyć jako pierwsze okulary do czytania, bez konieczności używania dwóch par okularów. Mała wada do czytania daje dyskomfort i irytuje, ale pozwala na funkcjonowanie bez używania osobnych okularów do czytania. Soczewka relaksacyjna niweluje ten dyskomfort i sprawia, że oczy na koniec dnia są bardziej wypoczęte.

Okulary relaksacyjne mogą być również stosowane przy małej wadzie do bliży bez wady do dali, jako okulary do czytania bez konieczności zdejmowania przy patrzeniu do dali.

HOYA Soczewka Jednoogniskowa HVA 1.50

129
/1 szt.
Okulary do czytania jednoogniskowe z antyrefleksem
Posiadają pojedynczą warstwę utwardzającą, chroniącą przed zarysowaniami.
Podstawowa soczewka spełniająca podstawowe oczekiwania
Przedłużona 3 letnia gwarancja.

HOYA Jednoogniskowe 1.5 HVL

264
/1 szt.
Jednoogniskowa soczewka magazynowa dostępna w 24h z 3 letnią gwarancją
Warstwa hydrofobowa, oleofobowa oraz antystatyczna zapewni wysoki komfort czyszczenia, nieosiadanie kurzu oraz szybkie odparowywanie.
Soczewka z antyrefleksem i potrójną warstwą utwardzającą, która zabezpieczy ją przed zarysowaniami.

UMÓW KONSULTACJĘ

Masz wątpliwości? Chcesz zapytać o okulary do czytania? ZAPYTAJ NAS
797 553 780

Łukasz Stysiak - ZnanyLekarz.pl

SZKOLILI NAS NAJLEPSI

JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH

Soczewki okularowe dziś to bardzo zaawansowane technologicznie produkty, a jak widać technologie w branży optycznej zmieniają się co roku. Zwykłe okulary do czytania przestają być popularne, ich miejsce zajmują soczewki wieloogniskowe. Producenci wciąż ulepszają swoje produkty wprowadzając liczne innowacje. Wkładamy mnóstwo czasu i energii w szkolenia i doskonalenie swojej wiedzy, szkoląc się u najlepszych specjalistów w branży min. progresywnie.com

Inną kluczową kwestią jest fakt, że każdy nasz pracownik zanim zacznie zajmować się okularami musi przejść przez kilka etapów szkoleń specjalistycznych. W rezultacie nasza wiedza jest aktualna i dostosowana do zmieniających się warunków rynkowych.

Za jakość obsługi naszych Klientów ręczę osobiście, przykładając do tego największą wagę.

Iwona Stysiak
Właścicielka NAOKU Optyk

JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH

NASZE DOŚWIADCZENIE
POZNAJ ZESPÓŁ

iwona stysiak naoku
Optometrystka, Kontaktolożka i Stylistka Opraw Okularowych
Pasjonatka optometrii i dyplomowany kontaktolog soczewek kontaktowych oraz stylista opraw okularowych z tytułem Master Class.
Michalina zurawska naoku
Stylista opraw okularowych / Specjalista doboru szkieł optycznych
Stylista opraw okularowych z tytułem Master Class i wyspecjalizowany doradca w zakresie szkieł korekcyjnych. Co najlepiej opisuje Panią Michalinę? Sympatyczna i profesjonalna 🙂
lukasz stysiak naoku clinic
Chirurg okulista
Chirurg okulistyczny z 11 letnim stażem pracy w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Specjalizuje się w diagnostyce obrazowej chorób oczu.

BAZA WIEDZY

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ
ZAJRZYJ NA BLOGA

NACZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

CHĘTNIE DZIELIMY SIĘ
WIEDZĄ

Powłoka BLUE dedykowana przy produkcie jakim są okulary do komputera, nie występuje w najtańszych soczewkach. Możemy zakupić ją tylko wybierając soczewki w powłoce premium.

Okulary do czytania korygują zarówno wadę w sferze jak i astygmatyzm.

Używanie powłoki Blue jeśli nie mamy żadnej wady wzroku będzie działaniem prewencyjnym i ochronnym. W rezultacie może opóźnić jej pojawienie się.

Jedne okulary, w których widzimy na każdą odległość to okulary progresywne. Posiadając takie okulary nie musimy używać okularów do czytania.