• Ul. Waryńskiego 6, Radom

Okulary dla dzieci

Okulary dla dzieci

SALON OPTYCZNY NAOKU OPTYK

ZNAJDZIESZ U NAS
OKULARY DLA DZIECI

Specjalizujemy się w leczeniu krótkowzroczności u dzieci, za pomocą soczewek MiYo Smart. Prowadzimy również nadwzroczność i doradzamy w wyborze rozwiązań dedykowanych dla dzieci.

DUŻY WYBÓR OPRAW

Wiemy co jest modne i aktualnie podoba się dzieciom i młodzieży, dlatego takich okularów znajdziesz u nas wiele. Zarówno markowe modele dziecięce Guess czy Komono, jak i marki optyczne specjalizujące się w oprawach dziecięcych. Niezniszczalne zawiasy, czy dobre dopasowanie zauszników to nasze złote standardy.

WYTRZYMAŁE SOCZEWKI Z PNX dla dzieci

Dzieci są bardzo aktywne i ostatnie o czym pamiętają to okulary, dbając o ich bezpieczeństwo często zalecamy twardy i odporny na zarysowania materiał do soczewek dziecięcych PNX.

OKULARY DO EKRANÓW dl dzieci

Dzieciom, które bardzo dużo czasu spędzają przed ekranem rekomendujemy soczewki z filtrem światła niebieskiego.

BADAMY DZIECI OD 7 ROKU ŻYCIA

Nasz okulista przyjmuje dzieci od 7 roku życia i prowadzi ich wady wzroku. Jedyne czym się nie zajmujemy to zez u dzieci.

okulary dla dzieci

OKULARY DZIECIĘCE

NASZ OKULISTA DZIECIĘCY
SPRAWDZI WADĘ WZROKU TWOJEGO DZIECKA

Okulista dziecięcy

Nasz okulista dziecięcy bada dzieci od 7 roku życia i dobiera odpowiednią korekcję okularową. Dodatkowo nasz specjalista posiada certyfikat MiYo Smart i jest przygotowany do doboru i sprzedaży tych soczewek.

Kontaktolog dziecięcy

Dobieramy soczewki kontaktowe już od 12 roku życia. Wystarczy umówić wizytę u naszego kontaktologa, i zadbać o dobre widzenie dziecka w każdych okolicznościach.

Bezpłatny serwis

Okulary dla dzieci często zderzają się z piłką, czy podłogą. W naszym salonie serwis naszych klientów zawsze jest bezpłatny. Podchodzimy do każdej naprawy indywidualnie i szukamy najlepszych rozwiązań.

235

sprzedanych soczewek MiYo Smart

100

opraw dziecięcych

43

marki opraw

6400

sprzedanych okularów

OKULARY DLA DZIECI

OBJAWY WAD WZROKU U DZIECI i MŁODZIEŻY

Krótkowzroczność to wada wzroku związana z pogorszeniem widzenia do dali. Pojawia się we wczesnym dzieciństwie lub okresie dojrzewania. Przyczyną pojawiania się krótkowzroczności mogą być czynniki genetyczne oraz środowiskowe (dużo patrzenia do bliży i korzystanie z ekranów). Objawy krótkowzroczności:

 • Mrużenie oczu
 • Przysuwanie do telewizora
 • Trudność w koncentracji
 • Zbliżanie do obiektów
 • Trudności z czytaniem z daleka
 • Krótkowzroczność nie powoduje trudności z widzeniem do bliży np. z czytaniem z bliska.

Nadwzroczność to wada wzroku, która u dzieci jest w większości fizjologiczna. Mianowicie dziecko rodzi się z nadwzrocznością rzędu +16/+18 dioptrii, dlatego do okresu dojrzewania dziecko powinno być nadwzroczne. Najczęściej nadwzroczność nie powoduje problemów z widzeniem, choć czasami mogą pojawić następujące objawy wymagające konsultacji z okulistą:

 • Problemy z czytaniem
 • Bóle oczu przy patrzeniu do bliży
 • Problemy z ostrością przy patrzeniu do bliży
 • Przy bardzo dużych wadach i osłbionej akomodacji, może wystąpić pogorszenie widzenia do dali

Krótkowzroczności wymaga korekcji okularowej do dali, natomiast w celu zatrzymania lub spowolnienia rozrostu wady u dzieci i młodzieży rekomendujemy stosowanie soczewek okularowych MiYo Smart marki Hoya. W nadwzroczności stosujemy okulary korekcyjne w celu poprawy ostrości widzenia. Niestety nie ma na rynku produktów, które wyleczą nadwzroczność lub krótkowzroczność.

   okulary miyosmart

   Szacuje się, że do 2050 roku 5 miliardów ludzi, będzie dotkniętych krótkowzrocznością, a wzrost wady o 1 dioptrię zwiększa ryzyko chorób okulistycznych o 58%

   SOCZEWKI MiYo SMART

   NIEINWAZYJNA METODA KONTROLI KRÓTKOWZROCZNOŚCI

   Krótkowzrocznością najlepiej zająć się jak najwcześniej, aby uniknąć poważniejszych problemów z widzeniem. Soczewki okularowe MiYOSMART zostały opracowane specjalnie dla dzieci i poleca je każdy okulista dziecięcy.

   60 %

   spowolnienie rozrostu wady

   Badania kliniczne wykazały, że codzienne stosowanie soczewek okularowych MiYo Smart spowalnia progresję krótkowzroczności średnio o 60%, w porównaniu do standardowych soczewek jednoogniskowych.

   21 %

   zatrzymanie wady

   Badania kliniczne wykazały, że codzienne stosowanie soczewek okularowych MiYo Smart zatrzymało rozrost wady wzroku u 21% badanych dzieci, w porównaniu do standardowych soczewek jednoogniskowych.

   HOYA Soczewka Jednoogniskowa PNX 1.50

   160
   /1 szt.
   PNX to nowoczesny ateriał optyczny o wyjątkowej wytrzymałości na uderzenia oraz rewelacyjnej przejrzystości i lekkości.
   Soczewka zwiera 100% ochrony przed promieniowaniem UV
   Soczewki PNX są praktycznie pozbawione naprężeń wewnętrznych, co daje leprzy kontrast i ostrość widzenia.
   Soczewka bardzo łatwa w czyszczeniu i odporna na szkodliwe działanie substancji agresywnych np. alkocholu, acetony czy tłuszczu.

   HOYA Jednoogniskowe BLUECONTROL 1.5

   294
   /1 szt.
   HI-Vision LongLife BlueControl to najwyższa powłoka marki HOYA zapewnia wysoki komfort czyszczenia i wytrzymałość na zarysowania.
   Okulary z powłoką do ekranów BLUECONTROL zapobiegają powstawaniu objawów zmęczenia tj. suchość oczu, podrażnienie oczu i zmęczenie.
   Okulary do komputera z soczewką, która zawiera obniżoną transmitację wysokoenergetycznego światła niebieskiego w postaci niebiesko-fioletowego odbicia szczątkowego.
   Przedłużona 3 letnia gwarancja.

   UMÓW KONSULTACJĘ

   Masz wątpliwości? Chcesz wiedzieć więcej o okularach dla dzieci? ZAPYTAJ NAS
   797 553 780

   Łukasz Stysiak - ZnanyLekarz.pl

   SZKOLILI NAS NAJLEPSI

   JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH

   Soczewki okularowe dziś to bardzo zaawansowane technologicznie produkty, a jak widać technologie w branży optycznej zmieniają się co roku. Producenci wciąż ulepszają swoje produkty wprowadzając liczne innowacje, takie jak okulary dla dzieci MiYo Smart. Wkładamy mnóstwo czasu i energii w szkolenia i doskonalenie swojej wiedzy, szkoląc się u najlepszych specjalistów w branży min. progresywnie.com

   Inną kluczową kwestią jest fakt, że każdy nasz pracownik zanim zacznie zajmować się okularami musi przejść przez kilka etapów szkoleń specjalistycznych. W rezultacie nasza wiedza jest aktualna i dostosowana do zmieniających się warunków rynkowych.

   Za jakość obsługi naszych Klientów ręczę osobiście, przykładając do tego największą wagę.

   Iwona Stysiak
   Właścicielka NAOKU Optyk

   JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH

   NASZE DOŚWIADCZENIE
   POZNAJ ZESPÓŁ

   iwona stysiak naoku
   Optometrystka, Kontaktolożka i Stylistka Opraw Okularowych
   Pasjonatka optometrii i dyplomowany kontaktolog soczewek kontaktowych oraz stylista opraw okularowych z tytułem Master Class.
   Michalina zurawska naoku
   Stylista opraw okularowych / Specjalista doboru szkieł optycznych
   Stylista opraw okularowych z tytułem Master Class i wyspecjalizowany doradca w zakresie szkieł korekcyjnych. Co najlepiej opisuje Panią Michalinę? Sympatyczna i profesjonalna 🙂
   lukasz stysiak naoku clinic
   Chirurg okulista
   Chirurg okulistyczny z 11 letnim stażem pracy w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Specjalizuje się w diagnostyce obrazowej chorób oczu.

   BAZA WIEDZY

   CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ
   ZAJRZYJ NA BLOGA

   NACZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

   CHĘTNIE DZIELIMY SIĘ
   WIEDZĄ

   Powłoka BLUE dedykowana przy produkcie jakim są okulary do komputera, nie występuje w materiale PNX oraz soczewkach MiYo Smart. Możemy zakupić ją tylko wybierając soczewki jednoogniskowe w powłoce premium.

   Każde okulary dla dzieci mogą korygować astygmatyzm, dlatego obecnie nie jest on problemem.

   Używanie powłoki Blue jeśli nie mamy żadnej wady wzroku, będzie działaniem prewencyjnym i ochronnym. W rezultacie może opóźnić jej pojawienie się i ochronić zdrowie oczu dziecka.

   Wiek użytkownika powłoki BLUE nie ma znaczenia, jedyną rzeczą na jaką zwracamy uwagę jest czas spędzony przed ekranami, jeśli jest większy niż 2h dziennie zalecamy używanie powłoki w okularach do komputera.