• Ul. Waryńskiego 6, Radom

Faq

Faq

Najczęściej zadawane pytania i ważne wskazówki

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi pytaniami, aby lepiej przygotować się do wizyty w naszym gabinecie.

Zapraszamy na wizytę dzieci, które dobrze znają litery i cyfry. Z tego powodu nie zapisujemy dzieci poniżej 7 roku życia.

Na pierwszą wizytę zapraszamy z dowodem osobistym. Jeżeli Pacjent posiada  dokumentację medyczną dotyczącą chorób oczu, również prosimy o jej zabranie. Badania OCT oka czy USG oka (z ostatnich 3 mc) również prosimy zabrać.

Na pierwszej wizycie jest badane dno oka, aby wykonać to badanie konieczne jest podanie kropli rozszerzających źrenice, może prowadzić to do zaburzeń widzenia. Ponad wszytko rekomenduje się zrezygnowanie z kierowania autem tego dnia.

Zapraszamy na wizytę bez makijażu oczu, ze względu na specyfikę badania okulistycznego. Dysponujemy w gabinecie zestawem do demakijażu.

Poprzez wzgląd na specyfikę badania dna oka gdzie konieczne jest rozszerzenie źrenic atropiną, zachęcamy do zabrania okularów przeciwsłonecznych ponieważ słońce tego dnia będzie raziło mocniej.

Zapraszamy na wizytę 5 min przed wyznaczoną godziną ponieważ konieczna będzie rejestracja i założenie karty. Niestety pacjenci, którzy spóźnią się na wizytę powyżej 10 min będą proszeni o zmianę terminu, ponieważ w naszej klinice bardzo dbamy o punktualność wizyt i brak opóźnień.

Jeśli posiadasz okulary korekcyjne których aktualnie używasz zabierz je na wizytę, będziemy mogli ocenić jak zmieniła się Twoja wada i czy okulary, których używasz są odpowiednie.

Nie posiadamy umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, w konsekwencji nie możemy przyjmować Pacjentów na NFZ.