• Ul. Waryńskiego 6, Radom

Stysiak Łukasz

lukasz stysiak naoku clinic

Stysiak Łukasz

Chirurg okulista
  • Zawód:
    okulista
  • Doświadczenie:
    Mazowiecki Szpital Specjalistyczny, Centrum Zdrowia Dziecka
  • Główne umiejętności:
    diagnostyka obrazowa, chirurgia zaćmy, chirurgia refrakcyjna

Biografia

Ukończyłem wydział lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie w 2010 roku. Następnie odbyłem staż lekarski i rozpocząłem rezydenturę pracując w Oddziale Okulistyki Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Tytuł specjalisty w dziedzinie okulistyki uzyskałem w 2017 roku. W 2019 roku otworzyłem klinikę okulistyczną NAOKU Clinic, a w 2021 wprowadziłem do Radomia zabiegi laserowej korekcji wzroku. Moja klinika jest jedynym miejscem w mieście gdzie możemy wykonać pełną diagnostykę okulistyczną korzystając z badań takich jak OCT, USG czy Topografia. Posiadamy salę zabiegową na której wykonujemy zabiegi laserowej korekcji wzroku oraz rozmaite zabiegi w obrębie powiek t.j.: usunięcie brodawki, usunięcie cyst, zabiegi usunięcia gradówki oraz wiele innych.

NEUROOKULISTYKA
ULTRASONOGRAFIA
CHIRURGIA REFRAKCYJNA

Moim głównym zainteresowaniem jest chirurgia okulistyczna. Pracując w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym przeprowadziłem kilkaset operacji źaćmy. Zajmuję się również kalkulacjami soczewek wewnątrzgałkowych używanych podczas zabiegów usunięcia zaćmy. Szkoliłem się u jednego z najlepszych specjalistów na świecie w dziedzinie chirurgii refrakcyjnej prof. Dan Reinstein z London Vision Clinic i jestem samodzielnym operatorem laserowej korekcji wzroku. Ponadto pasjonuje mnie również neurookulistyka – czyli zaburzenia w obrębie narządu wzroku w przebiegu chorób układu nerwowego oraz szeroko pojęta diagnostyka obrazowa w okulistyce, w szczególności badania ultrasonograficzne oka. Staram się na bieżąco poszerzać wiedzę w tym zakresie uczęszczając na szkolenia, kursy i konferencje związane z tą tematyką.

Diagnostyka i korekcja wad wzroku

Narząd wzroku jest naszym najważniejszym zmysłem, przez który odbieramy nie ma 80 procent bodźców z otaczającego nas świata. Dlatego tak ważne jest abyśmy ten świat widzieli wyraźnie. Problem wad wzroku jedynie „do dali” dotyka niemal 40% społeczeństwa. W naszym gabinecie uzyskacie Państwo pomoc w zakresie korekcji wad refrakcji, jak również okularów niezbędnych do czytania.

Podstawowe choroby narządu wzroku

Każdy Pacjent zgłaszający się do gabinetu ma wykonywane pełne badanie okulistyczne w lampie szczelinowej, w tym badanie dna oka po podaniu kropli rozszerzających źrenicę. Właśnie takie przeprowadzenie badania pozwala na całościowa ocenę narządu wzroku. Diagnozuję oraz leczę choroby przedniego jak i tylnego odcinka oka oraz jego aparatu ochronnego.

Analiza wyników badań dodatkowych

Analizuje oraz interpretuję przedstawione przez Pacjenta wyniki badań dodatkowych takich jak OCT lub pole widzenia, co daje możliwość postawienia trafniejszej diagnozy.

Diagnostyka i leczenie jaskry

Jaskra bywa nazywana cichym złodziejem wzroku i jest jedną z najczęstszych przyczyn nieodwracalnej utraty widzenia. Dodatkowo u niemal 70 procent Pacjentów rozpoznawana jest już w momencie wystąpienia ubytków w polu widzenia. Prowadzę leczenie farmakologiczne jaskry, a w przypadkach gdy jest to konieczne kieruje Pacjenta celem leczenia chirurgicznego.

Diagnostyka zaćmy

Zaćma jest najczęstszą odwracalna przyczyna utraty widzenia na świecie. Natomiast jej chirurgiczne usuniecie jest najwcześniej wykonywaną operacją – kilkadziesiąt milionów oczu jest jej poddawanych. Dzięki doświadczeniu chirurgicznemu zdobytemu podczas wykonywania operacji zaćmy jestem w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania jakie oferuje współczesna okulistyka.

Pomoc w stanach nagłych

W razie nagłego zachorowania lub urazu zapewniam pomoc doraźną, w tym usunięcie ciał obcych z przedniego odcinka oka, a w stanach tego wymagających kieruje do dalszego leczenia szpitalnego.