• Ul. Waryńskiego 6, Radom
  • Zarezerwuj wizytę: 797 553 780

Diagnostyka chorób oczu

  • Hospital Name stysiakokulista.pl
  • Doctor Łukasz Stysiak
  • Date 12 stycznia 2021
  • Location Lekarska 2a gab.12

Największym atutem tego miejsca jest brak opóźnień, dla doktora bardzo ważne jest, aby pacjenci wchodzili do gabinetu o dokładnie o wyznaczonej godzinie. Jeśli wizyta u lekarza kojarzy się Państwu z długim oczekiwaniem, to u nas czeka Państwa miłe zaskoczenie. Zakres usług świadczonych przez gabinet obejmuje diagnostykę chorób oczu, badania diagnostyczne i zabiegi ambulatoryjne. W ramach badań diagnostycznych mogą Państwo diagnozować wszelkie zaburzenia widzenia i inne objawy chorobowe.

Gabinet zajmuje się prowadzeniem leczenia i diagnostyką chorób takich jak zaćma, jaskra, zespół suchego oka oraz powikłania okulistyczne u chorych na cukrzyce. Ponadto na każdej wizycie mogą Państwo sprawdzić wadę wzroku i dobrać odpowiednie szkła. Doktor w czasie wizyty wykonuje badania, które są konieczne do pełnej diagnozy, nie wymagają one dodatkowych opłat. Do badań takich należą: refraktokeratometria komputerowa, sprawdzenie ostrości do bliży i dali, pomiar ciśnienia śródgałkowego – tonometria,

badanie kąta przesączenia – gionoskopia i badanie dna oka. W ramach zabiegów wykonywanych w gabinecie mogą Państwo usunąć ciało obce, nieprawidłowo rosnące rzęsy, nakłuć torbiel spojówki czy założyć soczewkę opatrunkową. Zapraszamy do umawiania wizyt, mogą Państwo liczyć na dogodny termin, a w przypadkach nagłych proponujemy często wizytę już tego samego dnia.

Przygotowanie do wizyty

Krople do oczu podawane w trakcie wizyty rozszerzają źrenicę na kilka godzin. Do wnętrza gałki ocznej zaczyna dostawać się zbyt wiele światła widzenie staje się nieostre. U większości pacjentów zaburzenia widzenia są na tyle silne, że prowadzenie auta staje się niemożliwe. Dlatego prosimy o przybycie do gabinetu z kierowcą lub innymi środkami komunikacji. Stan ten może utrzymywać się przez 5-6 godzin, dlatego pracę wymagające dobrej ostrości widzenia nie będą mogły być wykonywane.

Kolejny ważny aspekt wizyty to makijaż. Cienie do powiek oraz tusz do malowania rzęs rozmazuje się pod wpływem podania kropli okulistycznych. Poza problemem estetycznym może się zdarzyć, że barwniki w trakcie badania zostaną na powierzchni gałki ocznej. Może dojść do reakcji zapalnej lub uczuleniowej. Zalecamy przyjście na wizytę bez makijażu.

Wizyta w naszym gabinecie

Proponujemy pełną diagnostykę chorób oczu, przedniego jak i tylnego odcinka oka. Na każdej wizycie podajemy pacjentom krople rozszerzające źrenice w celu zbadania dna oka. Leczymy choroby przewlekłe m.in.: zespół suchego oka, jaskra, zaćma, zapalenia błony naczyniowej czy choroby ciała szklistego.

Prosimy o zabranie na wizytę wyniki badań z ostatnich 3 mc, ostatnią receptę okularową oraz dokumentację dotyczącą chorób przewlekłych.

  • Do dyspozycji pacjentów jest dwie obszerne poczekalnie z TV i z klimatyzacją
  • Na wizytę pacjenci wchodzą zawsze punktualnie, nie mamy opóźnień i nie uwzględniamy opóźnień większych niż 5 min
  • Z uwagi na czas pandemii pacjent przychodzący na wizytę musi być zdrowy - bez objawów przeziębienia i bez podwyższonej temperatury
  • Dzieci przyjmowane są od 7 roku życia
  • Nie przyjmujemy pacjentów na NFZ, nie posiadamy umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia

Dlaczego powinieneś wybrać nasz gabinet?

Dokładamy wielu starań, aby pacjenci wychodzili z naszego gabinetu zadowoleni. Po każdej wizycie prosimy pacjentów do podzielenia się opinią w Internecie. Dzięki temu mają Państwo dostęp do kilkuset opinii naszych pacjentów, które najlepiej oddają standardy naszej pracy. Jeśli zdecydują się Państwo na wizytę, będziecie zaskoczeni tym jak dokładnie zostaniecie przebadani oraz ile czasu poświęci Wam nasz specjalista. Pośpiech to ostatnie z czym chcemy być kojarzeni, dbamy o naszych pacjentów. Dodatkowo mają Państwo dostęp na wizycie do wszystkich badań diagnostycznych, nie będzie potrzebne realizowanie zleceń w innych placówkach. Już na pierwszej wizycie zostanie postawiona diagnoza.