• Ul. Waryńskiego 6, Radom

Jak dobrze dobrać okulary?

jak dobrać okulary

Wybór opraw na rynku optycznym jest ogromny. Każdy chce wyglądać w swoich okularach jak najlepiej, ale jak to zrobić? Już śpieszymy z odpowiedzią. Istnieje kilka zasad, które wprowadzone w życie dadzą pożądany efekt.

Konstrukcja

Wybierając oprawę zwracamy uwagę nie tylko na jej aspekty wizualne. Bardzo ważnym elementem jest konstrukcja szkieł korekcyjnych. Oprawa okularowa często musi spełniać szereg wymagań, które są zależne od tego do jakich szkieł okularowych muszą pasować, aby zapewnić wysoki komfort oraz szybką adaptację. Kiedy natomiast marzą Ci się oprawy oversize’owe, należy je indywidualnie dopasować, żeby nie leżały na policzkach, ale jednocześnie spełniały oczekiwania użytkownika.

Kolor

Wbrew temu co mogłoby się wydawać kolor włosów schodzi na drugi plan – przecież zawsze można go zmienić. Przy wyborze okularów bardzo ważną rolę odgrywa analiza kolorystyczna. W naszym salonie możemy zbadać dokładnie jakie kolory „lubi” twoja skóra. Analiza kolorystyczna którą wykonujemy pozwala nam określić czy Twoja karnacja wpada w ciepłe czy chłodne tony, czy pasuje do niej bardziej złoto czy srebro. Wreszcie, możemy precyzyjnie określić Twoją gamę kolorystyczną. Dzięki temu będziemy mogli dobrać Ci oprawę, która rozświetli Twoją skórę i sprawi, że będzie wygladała promieniście i zdrowo.

Kształt twarzy

Znane jest hasło „przeciwieństwa się przyciągają”, prawda? Dokładnie tak samo jest w salonie optycznym. Każdy kształt twarzy ma dla siebie idealną oprawę. Najważniejsze jest dobieranie na podstawie kontrastu. Okrągła twarz? Idziemy do półki z kanciastymi oprawkami. Twarz prostokątna? Czy w zaokrąglonej oprawie nie wygląda najlepiej?

Określenie kształtu twarzy nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać. Wystarczy stanąć przed lustrem, związać włosy tak, aby móc dokładnie obejrzeć swoją twarz. Teraz weź w dłoń szminkę lub mazak i obrysuj kształt twarzy. Dostrzeżesz  dokładnie cechy charakterystyczne, które uwarunkowują konkretny kształt. Co warto wziąć pod uwagę? Szerokość czoła, kształt brody, długość głowy, zaokrąglenie policzków lub jego brak i wiele innych.

Temperament

Okazuje się, że przy doborze okularów istotny jest też nasz temperament. To istotne, aby wybrana oprawa współgrała z indywidualnym stylem bycia. Jeżeli jesteś osobą nieśmiałą, która nie lubi zwracać na siebie uwagi, z pewnością będziesz stronić od okularów o krzyczących barwach czy abstrakcyjnych kształtach. Na inne okulary zdecyduje się sangwinik, jeszcze inne wybierze flegmatyk, czy melancholik. Osoby w naszym salonie przeszły specjalistyczne szkolenie na którym nauczyły się precyzyjnie określać typy osobowości, aby móc jeszcze lepiej dobierać oprawy.

Styl

Codziennie podejmujesz decyzje co dzisiaj założysz, która stylizacja będzie najlepsza. Okulary mogą być w stylizacji wisienką na torcie, która podkręci Twój look lub idealnie zgra się z minimalistycznym zestawem. Zmieniając oprawę okularową zmieniamy swój wizerunek. Dzisiaj chcesz schować się za okularami? Wybierasz czarną i masywną oprawkę, która skupi na sobie całą uwagę. Jutro chcesz wyglądać kobieco i subtelnie? Stawiasz na delikatną, tytanową, złotą oprawę, która doda Ci lekkości. Wybierając codziennie inną oprawkę, możesz wcielić się w inną wersje siebie. Tylko jak świadomie wybrać okulary w taki sposób, aby wyglądać świetnie i dobrze się w nich czuć? Jeśli brakuje Ci weny to zapraszamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami.

-Do luźnego stylu, jeansowych kurtek, sneakersów idealnym dopełnieniem będą aviatorki;

-Okrągłe metalowe oprawki będą kompromisem pomiędzy elegancją a swobodą – doskonały towarzysz stylu smart casual;

-Masywne, ciemne, kocie oprawy doskonale podkręcą elegancką klasyczną stylizację, kiedy chcesz wzmocnić swój wizerunek;

-Najczęściej towarzyszy Ci styl hippisowski? Kółeczka w odcieniach miedzi, błękitu, żółtym, zielonym będą najlepszym dopełnieniem Twojej stylizacji;

-Okulary z soczewkami w kształcie prostokątnym to strzał w dziesiątkę dla intelektualistów noszących modnie skrojone marynarki czy spodnie typu chino.

Rozmiar

Koniecznym elementem, na który należy zwrócić uwagę podczas doboru oprawy jest jej wielkość. Ten powinien być dopasowany przede wszystkim do wielkości twarzy. Oprawa nie może być za mała, ani za duża. Taka, która jest za mała będzie dla nas niekomfortowa, za ciasna i będzie nas upijać. Co więcej jest narażona na wszelkiego rodzaju uszkodzenia wynikające z napięć i naprężeń, które mogą pojawić się np. na zausznikach. Rozmiar oprawy powinien być również dobrany tak, aby proporcjonalnie odpowiadał naszej sylwetce.

Skąd mieć pewność, że okulary zostały dobrze dopasowane? Przede wszystkim określa to fakt, jak się w nich czujesz. Jeśli kształt i kolor doskonale współgrają z Twoim stylem, charakterem, wizerunkiem – to znalazłaś okulary idealne. Zyskujesz komfortowe widzenie w swoim, indywidualnym stylu!

Łukasz Stysiak - ZnanyLekarz.pl Łukasz Stysiak - ZnanyLekarz.pl