• Ul. Waryńskiego 6, Radom

Okulary relaksacyjne

okulary relaksacyjne

Żyjemy w czasach, gdzie smartfony, tablety i komputery są stale w naszym otoczeniu. Wiele osób spędza na wpatrywaniu się w ekrany średnio 8 do 10 godzin dziennie! Długotrwałe spędzanie czasu na oglądaniu seriali na laptopie czy przeglądaniu portali społecznościowych może spowodować „cyfrowe zmęczenie wzroku”. Czym ono się objawia? Przede wszystkim podrażnieniem oczu, nieostrym widzeniem, bólem głowy oraz sennością. Nie brzmi przyjemnie prawda? Na szczęście są na rynku metody, żeby tego uniknąć!

Co to właściwie jest?

Okulary relaksacyjne to rozwiazanie, które sprawdzi się doskonale u osób, których czas jest wypełniony pracą z bliskich odległości. Soczewki okularowe wyposażone są w „strefę wsparcia wzroku”, która łagodnie przyrasta w dolnych częściach okularów relaksacyjnych. To innowacyjna konstrukcja, która zapewnia wsparcie dla dla naszych oczu. Komfortowe i zrelaksowane widzenie jest na wagę złota w obecnych czasach. Wsparcie akomodacji jest optymalnie dostosowane do codziennych zadań wzrokowych.

Oprawy marki Carolina Abram

Jak działają okulary relaksacyjne?

Okulary relaksacyjne posiadają kilka poziomów przyrostu mocy, dzięki czemu możemy indywidualnie dobrać najlepsze rozwiązanie dla każdego. Mają za zadanie wspomagać, jak również rozluźniać akomodację. Mała czcionka nie będzie już problemem. Wsparcie akomodacji na dole soczewki okularów relaksacyjnych sprawi, że praca i rozrywka przy ekranie znów będzie komfortowa. Dodatkową zaletą jest wysoka estetyka okularów – na soczewce nie ma żadnych widocznych odcięć. Jeśli Twoja wada wzroku jest duża, istnieje możliwość zmniejszenia grubości soczewki.

Dla kogo są przeznaczone?

Okulary relaksacyjne mogą być używane przez osoby starsze jak również przez nastolatków. To doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się wśród wielu użytkowników okularów. Co ciekawe, pacjent wcale nie musi mieć żadnej wady wzroku, aby zastosować u niego okulary relaksacyjne i przywrócić tym samym najlepszy komfort widzenia.

Ważny warunek!

Aby okulary relaksacyjne spełniały swój cel i były komfortowe w użytkowaniu, ważna jest wizyta u specjalisty w doborze korekcji okularowej połączona z pełnym wywiadem. Przed wyborem najlepszego rozwiązania musi zostać dobrana nie tylko korekcja, ale również postawiona pełna diagnoza. Kolejnym bardzo istotnym aspektem jest wybór oprawy okularowej. Ważny jest nie tylko wygląd okularów, ale również ułożenie ich na twarzy, rozmiar, kształt i nachylenie, by uniknąć jej zsuwania się z nosa, uciskania czy opierania się na policzkach. Wybór specjalisty oraz salonu optycznego będzie zatem niezmiernie istotny.

Łukasz Stysiak - ZnanyLekarz.pl Łukasz Stysiak - ZnanyLekarz.pl